نمایش 1–8 از 21 نتیجه

نمایش 12 24 36

بررسی بهترین روش‌ها برای نورپردازی دفنی

نور، قدرت زیادی در تغییر دکوراسیون و ظاهر یک بنا دارد. نورپردازی صحیح و اصولی می‌تواند باعث شود که فضای مورد نظر شما به بهترین شکل آراسته شود. یکی از جذاب‌ترین سبک‌های نورپردازی، نورپردازی دفنی است.

در این نوع نورپردازی از تعدادی چراغ دفنی ارزان یا گران استفاده می‌کنند. این چراغ در زمین قرار می‌گیرد و نور از پایین ‌به ‌بالا تابیده می‌شود. برای اجرای این نورپردازی، چراغ‌های متنوعی وجود دارند که شناخته‌شده‌ترین آنها، چراغ دفنی غلاف دار است. این چراغ به طور کامل در زمین دفن شده و تنها نور خارج شده از آن قابل ‌مشاهده است. درواقع بدنه چراغ اصلاً معلوم نیست و همین امر موجب زیبایی بیشتر این نوع نورپردازی می‌شود.

انواع چراغ دفنی

همانطور که اشاره شد، چراغ دفنی غلاف دار پرکاربردترین نوع این چراغ‌ها محسوب می‌شود. قیمت دفنی غلاف دار با توجه به ابعاد آن و همچنین توان چراغ تعیین می‌شود. مدل بعدی این چراغ‌ها که ظاهر زیبایی در نورپردازی دفنی ایجاد می‌کند، چراغ دفنی ناقوسی یا هفتی است. بر خلاف دفنی غلاف دار که نور را به‌صورت مستقیم و خطی می‌تاباند، این چراغ نور را به شکل هفتی و با زاویه‌های متفاوتی می‌تاباند.

با خرید چراغ دفنی ناقوسی و استفاده از آن در کنار آبنماها می‌توانید شاهکارهای بی‌نظیری را با ترکیب آب و نور خلق کنید. قیمت ناقوسی دفنی نیز با توجه به توان مصرفی، نوع منبع نور و جنس بدنه این چراغ تعیین می‌شود. زیبایی این چراغ باعث شده تا آمار خرید جت لایت ناقوسی بسیار بالا باشد.

لایت استون پاور یکی دیگر از مدل‌های جذاب در نورپردازی به سبک دفنی است. این قطعات درواقع در قابی از رزین قرار دارند و جنس و مقاومت آنها به شکلی طراحی شده است که می‌توان آن را در میان سنگ‌فرش قرار داد. خرید لایت استون پاور و استفاده از آن می‌تواند ایده بسیار جذابی برای تزئین راهروهای خانه و حتی اماکن عمومی باشد.

مدل بعدی از نورپردازی که می‌توان آن را در دسته نورهای دفنی قرار داد، سنگ نورانی نما یا همان لایت استون معمولی است. این سنگ‌ها را می‌توان در بخش‌های مختلف قرار دارد و به‌وسیله یک ریموت، نور آنها را کنترل کرد. قیمت سنگ نورانی نما از مدل‌های غلاف دار بیشتر است و به همین جهت بیشتر از آن در محیط‌هایی مانند کافه و رستوران استفاده می‌کنند و کاربرد چندانی در نورپردازی خانه‌ها ندارند.

بررسی جت لایت

یکی از مواردی که در هنگام خرید چراغ تزئینی با آن روبرو خواهید شد، چراغ جت لایت است. چراغ جت لایت نما درواقع سیستمی است که توانایی بالایی در پرتاب نور دارد. قیمت جت لایت با توجه به توان آن محاسبه می‌شود.  خرید چراغ جت لایت بیشتر برای استفاده در ساختمان‌هایی با ارتفاع زیاد صورت می‌پذیرد.

خرید و قیمت چراغ دفنی

همانطور که اشاره شد، قیمت هر یک از چراغ‌های مورد استفاده در نورپردازی دفنی با توجه به عواملی همچون توان، جنس بدنه و ابعاد آن تعیین می‌شود. به‌طورمعمول چراغ دفنی قیمت چندان بالایی ندارد و شما می‌تواند باکیفیت‌ترین و بهترین نوع آن را از فروشگاه نوین نور تهیه کنید. همچنین می‌توانید با بررسی لیست قیمت چراغ دفنی در نوین نوریران، اقدام به تهیه چراغی متناسب با بودجه خود نمایید.