والواشر استخری, استخر و آبنما, نما ساختمان, والواشر نما

تفاوت وال واشر خطی و گرد چیست؟

وال واشر خطی و گرد

تفاوت وال واشر خطی و گرد

بی شک وال واشرها یکی از بهترین تجهیزات نورپردازی محسوب می‌شوند. در میان انواع چراغ نمای ساختمان، وال واشرها تنوع بسیار زیادی دارند و به همین جهت کاربردهای بسیار گسترده‌ای هم دارند. دسته‌بندی‌های بسیار متنوعی برای وال واشر وجود دارد. وال واشرها بر اساس رنگ نور، لامپ‌های مورداستفاده، ساختار و همچنین نوع نصب به چندین دسته تقسیم می‌شوند. چنانچه قصد خرید وال واشر نما را دارید، بهتر است که در ابتدا با انواع وال واشر نورپردازی آشنا شوید.

Buy a wall washer for the facade

انواع وال واشر نورپردازی از نظر شکل ظاهری

وال واشرها از نظر شکل ظاهری به دو دسته خطی و گرد تقسیم می‌شوند. شکل ظاهری این وال واشرها باعث می‌شود که کاربردهای متفاوتی داشته باشند؛ زیرا هر یک از این دو مدل، نور را به شکل خاصی پخش می‌کنند و همچنین نیازمند فضای متفاوتی برای نصب می‌باشند. در ابتدا باید یادآوری کرد که وال واشرها از چندین منبع نوری استفاده می‌کنند. حال به بررسی هر یک از این مدل‌ها می‌پردازیم:

وال واشر خطی چیست؟

برای تعریف وال واشر خطی می‌توان این گونه گفت که در این نوع وال واشر، منابع نوری به صورت خطی و معمولاً در یک ردیف، در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. پیش از خرید وال واشر نما خطی باید بدایند که این ویژگی خاص باعث می‌شود تا نور این وال واشر به شکل یکنواختی پخش شود. بدین ترتیب اگر قصد دارید نورپردازی محیط‌های بزرگی همچون نورپردازی محوطه بیرونی و یا نورپردازی استخری را انجام دهید، می‌توانید اقدام به خرید وال واشر استخری خطی، نمایید.

وال واشر گرد چیست؟

در هنگام خرید وال واشر نما، حتماً نام وال واشر گرد را نیز می‌شنوید. در این نوع وال واشر نمای ساختمان، لامپ‌ها چیدمانی دایره‌مانند دارند و همچنین شکل کلی وال واشر نیز دایره است. این وال واشر نور را به صورت متمرکزتری پخش می‌کند. چنانچه قصد دارید که با استفاده از تاریکی‌ها، نمای خاصی به نورپردازی محیط ببخشید، می‌توانید از وال واشر گرد استفاده کنید. در نورپردازی آبنما می‌توانید چندین وال واشر گرد را به نحوی قرار دهید که در میان آنها فضایی بدون نور بماند و به همین ترتیب با ترکیب نور و تاریکی، اشکال خاص و بامعنی خلق کنید.

خرید و قیمت وال واشر

قیمت چراغ نما با توجه به قابلیت‌ها و ساختاری که دارد تعیین می‌گردد. به طور مثال در نورپردازی چراغ استخری باید از چراغ‌های ضد آب استفاده کرد که در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاوم هستند. بدین ترتیب می‌توان دریافت که قیمت وال واشر استخری ضدآب به دلیل مقاومتی که دارد، از دیگر مدل‌های وال واشر بیشتر است.

شما می‌توانید برای خرید انواع تجهیزات نورپردازی از جمله خرید وال واشر نما، از مجموعه فروشگاهی نوین نور اقدام نمایید. همچنین لازم به ذکر است که محصولات تولید شده توسط نوین نوریران کیفیت بالایی دارند و با گارانتی‌های چند ساله به شما مشتریان عزیز ارائه می‌گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *