لاینر, نورپردازی داخلی

انواع چراغ خطی و بررسی کاربرد لاینر

Buy linear lights

انواع چراغ خطی و بررسی کاربرد آنها

زمانی که صحبت از چراغ خطی یا لاینر به میان می‌آید، تصور اغلب ما یک چراغ کاملاً ساده است اما با کمی خلاقیت می‌توان طرح‌های بی‌نظیری را با استفاده از چراغ خطی خلق کرد. چراغ خطی در مدل‌های متنوعی تولید می‌شود که شامل مدل روکار، توکار و آویز یا معلق است. پیش از اینکه اقدام به خرید چراغ خطی نمایید، بهتر است با کاربرد هر یک آشنا شوید تا بهترین مدل آن را انتخاب کنید.

Buy linear lights

خرید چراغ خطی توکار

این نوع چراغ خطی همانطور که از نامش پیداست در قسمت داخلی کار نصب می‌شود. سطحی که این لاینر روی آن نصب می‌شود، معمولاً یا دیوار است و یا سقف. زمانی که لاینر توکار نصب می‌شود، تنها یک نور خطی از آن قابل‌مشاهده خواهد بود که ظاهر بسیار زیبایی در دکوراسیون ایجاد می‌کند. این نوع لاینر را می‌توان درون باکس، کنار کابینت‌ها، درون سقف کاذب و اطراف آیینه‌ها به کار برد.

نکته مهمی که درباره این نوع چراغ وجود دارد، توجه به نوع استفاده از آن است. به طور مثال اگر قصد دارید روشنایی محیط را از این چراغ تأمین کنید، بهتر است به توان نوری آن دقت کنید. در مقابل اگر می‌خواهید که مانند هالوژن‌ها برای نورپردازی ملایم محیط از این نوع چراغ استفاده کنید، بهتر است به سراغ خرید لاینر با توان نوری پایین‌تر بروید.

خرید چراغ خطی روکار

یکی دیگر از انواع لاینر که در هنگام خرید چراغ نورخطی با آن مواجه خواهید شد، لاینر روکار است. این نوع لاینر در قسمت بیرونی کار نصب می‌شود و ظاهر آن کاملاً قابل‌مشاهده است. چنانچه این چراغ فریمی نداشته باشد، تفاوت زیادی با لاینر توکار ندارد و از نظر کاربردی نیز دقیقاً مشابه لاینر توکار خواهد بود اما اگر در زمان خرید لاینر روکار، مدل لبه ‌دار آن را انتخاب کردید، کاربردهای آن متفاوت خواهد شد؛ زیرا این لبه‌ها ظاهر متفاوتی ایجاد خواهند کرد و باید با محیط در هماهنگی باشند.

خرید چرغ خطی آویز

این نوع چراغ خطی ظاهر بسیار خاص و منحصربه‌فردی دارد. همچنین در ارتفاع‌های متفاوتی تولید می‌شود. به طور مثال برخی از این چراغ‌ها به‌اندازه زیادی از سقف آویزان می‌شوند و برخی دیگر نزدیک به سقف هستند. هر یک از این مدل‌ها نیز کاربرد متفاوتی دارند. به طور مثال زمانی که سقف تزئینات خاصی ندارد، می‌توان از چراغ‌هایی با زنجیر کوتاه استفاده کرد. این لاینرها که در سطح بالاتری قرار می‌گیرند، نور بهتری را در محیط پخش می‌کنند.

لاینرهایی که زنجیر بلندی دارند، معمولاً روی یک ناحیه خاص از خانه قرار می‌گیرند. به‌طوری‌که می‌توان در سقف جزیره و یا سقف میز از این لاینر استفاده کرد. در این حالت نور لاینر بر بخش خاصی از دکوراسیون متمرکز می‌شود.

خرید چراغ خطی از نوین نور

نوین نوریران برترین تولیدکننده و ارائه‌کننده تجهیزات نورپردازی، در کنار شماست تا بتوانید محصولات موردنیاز خود را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *