هیچ محصولی یافت نشد.

منبع تغذیه 24 ولت ؛ وسیله‌ای کاربردی برای تامین بار الکتریکی

قطعاً تاکنون نام منبع تغذیه را شنیده‌اید. این منبع نوعی وسیله الکترونیکی است که نقش آن رساندن برق به بار الکتریکی است. درواقع کاری که منبع تغذیه انجام می‌دهد این است که جریان الکتریکی را از منبع به ولتاژ تبدیل می‌کند و برای تأمین بار مورد نیاز، جریان و فرکانس مناسبی را ایجاد می‌کند. ازاین‌رو در اکثر مواقع به منبع ولتاژ، مبدل برق نیز می‌گویند. گاهی برخی از افراد منبع تغذیه را با منشأ تغذیه یکی می‌دانند که باید گفت به مبدأ برق ورودی، منشأ تغذیه می‌گویند. منبع تغذیه 24 ولت یکی از انواع این وسیله الکتریکی است که در مدل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود.

از این وسیله برای تغذیه مدارهای الکترونیکی، آزمایشگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی، صنعت نور و لیزر، کامپیوترها، جوشکاری و سیستم‌های فوتوولتائیک استفاده می‌شود. باید بیان نمود که منبع تغذیه متناسب با ولتاژ و آمپری که دارد، برای تجهیزات مختلف و فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت منبع تغذیه باتوجه‌به میزان ولت و آمپر آن متفاوت است.

انواع منبع تغذیه 24V

همان‌طور که بیان شد این وسیله، قطعه‌ای الکترونیکی برای تأمین انرژی الکتریکی است که به‌صورت ریلی و یا کف‌خواب طراحی می‌شود. ازجمله کارهایی که این قطعه انجام می‌دهد می‌توان به محدود کردن جریان تنظیم‌شده، تصحیح ضریب توان، تهویه ‌مطبوع، ذخیره ‌کردن انرژی و انتقال آن در هنگام نیاز و قطع جریان در هنگام بروز مشکل الکتریکی اشاره نمود.

درواقع این وسیله دو بخش ورودی و خروجی دارد که جدا از یکدیگرند. این وسیله از نظر میزان آمپر دارای چند نوع است. منبع تغذیه 24 ولت شامل انواعی همچون منبع تغذیه 24 ولت 20 آمپر، منبع تغذیه 24 ولت 10آمپر، منبع تغذیه 24 ولت 2 آمپر و منبع تغذیه 24 ولت 15 آمپر می‌شود. هر یک از منبع‌ها برای امور گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نکات مهم برای خرید منبع تغذیه

تجهیزاتی که با برق سر و کار دارند بسیار حساس بوده و در انتخاب و خرید آن‌ها باید توجه کافی داشته باشید. در هنگام خرید این وسیله باید به مواردی همچون حداکثر توان خروجی، کانکتورها، بازدهی و تعداد ریل‌ها توجه نمایید. درواقع شما باید به مشخصه‌های فنی آن دقت کنید. جنس بدنه، قابلیت حفاظت، ولوم محدودکننده، قابلیت کنترل جریان خروجی، قابلیت برنامه‌ریزی، نمایشگر دیجیتال و آنالوگ نیز ازجمله مواردی هستند که باید مورد بررسی قرار بگیرند.

منبع تغذیه توسط برندهای مختلفی طراحی و تولید می‌شود. ازاین‌رو دقت کنید تا محصولی باکیفیت از برندی معتبر تهیه نمایید. شما می‌توانید برای خرید انواع منبع تغذیه همچون خرید منبع تغذیه 12 ولت به مجموعه نوین نوریران مراجعه کنید. مجموعه نوین نور فعالیت خود را از سال 1392 در حوزه روشنایی و نورپردازی آغاز نمود و از سال 1395 به طور تخصصی در حوزه طراحی مشاوره و تولید تجهیزات نورپردازی نما، نورپردازی استخر و محوطه به کار خود ادامه داد. این مجموعه توانسته با ارائه محصولات باکیفیت، رضایت تمامی مشتریان خود را جلب نماید.