نمایش دادن همه 4 نتیجه

نمایش 12 24 36

رشد گیاه با نورپردازی صحیح

گل‌ها و گیاهان نقش بسیار موثری در زندگی انسان دارند. برخی از گیاهان به‌عنوان خوراکی و برخی به‌عنوان دارو و برخی دیگر نیز برای تزئین و زیبایی کاربرد دارند. گیاهان برای رشد و پرورش به محیطی مناسب، خاک حاصلخیز، آب و نور کافی نیازمند هستند. تمام موارد مورد نیاز گیاه را می‌توان در طبیعت پیدا کرد و استفاده نمود. یعنی گیاهانی که در طبیعت رشد می‌کنند، تمام نیازهای خود را از طبیعت دریافت می‌کنند. اما شرایط رشد گیاه در خانه و یا محیط‌های گلخانه‌ای، مقداری متفاوت است.

هرچند آب، خاک و مکان مناسب به‌آسانی فراهم می‌شود اما نیاز مهم گیاهان برای رشد، نور است که به طور معمول در خانه‌ها و گلخانه‌ها نور خورشید کمتر وجود دارد یا اصلاً وجود ندارد. ازاین‌رو برای تأمین نور مورد نیاز گیاهان، نورپردازی را با لامپ‌های مخصوصی انجام می‌دهند.

با خرید وال واشر رشد گیاه، خرید لامپ حبابی ال‌ای‌دی، خرید چراغ هالوژن 3 وات و خرید پروژکتور 15 وات و‌‌‌… می‌توانید به‌راحتی و بدون هیچ‌گونه نگرانی، نور موردنیاز گیاهان خود را تأمین کنید.

لامپ رشد گیاه چیست؟

همان‌طور که اشاره شد، از لامپ‌های مخصوصی برای پرورش گیاهان در محیط‌های فاقد نور استفاده می‌کنند. این لامپ‌ها، نوعی منبع نور غیر طبیعی یا همان مصنوعی هستند که به‌وسیله تجهیزات الکترونیکی، برای فتوسنتز گیاهان، نور مناسب را انتشار می‌دهد. آندری فمینستین، در سال 1868 که یک گیاه‌شناس روسی بود برای اولین بار چراغ‌های پرورش گیاه را طراحی و اختراع کرد.

در ابتدا برای نورپردازی و تأمین نور مورد نیاز گیاهان از چراغ‌هایی همچون لامپ‌های تحت ‌فشار سدیم و فلورسنت و لامپ‌های متال هالید استفاده می‌کردند. با اختراع لامپ‌های LED، امروزه از آن‌ها به‌عنوان لامپ رشد گیاه استفاده می‌شود. استفاده از لامپ‌های LED موجب کاهش مصرف انرژی و درنتیجه کاهش هزینه‌های انرژی می‌شود. همچنین این لامپ‌ها بازدهی و کارایی بیشتری دارند. قیمت لامپ رشد گیاه باتوجه‌به نوعی که دارد متفاوت است. خرید لامپ رشد گیاه ارزان و غیر ارزان به شما برای رشد و پرورش گیاهان، کمک فراوانی می‌کنند.

خرید و قیمت تجهیزات نورپردازی پرورش گیاه

همیشه چگونگی خرید و قیمت محصولات، دو مورد بسیار مهم در خرید محسوب می‌شوند که هر شخصی به آن‌ها توجه می‌کند. فرایند نورپردازی برای پرورش گیاهان مقوله بسیار مهمی است‌. ازاین‌رو بدیهی است که همیشه باید از مجموعه‌ای معتبر و خوش‌سابقه خرید کنید تا بتوانید لامپ‌های مناسب و اصل را تهیه نمایید.

برای کسب اطلاع از قیمت هالوژن 3 وات، قیمت خرید پروژکتور رشد گیاه 15 وات، خرید و قیمت پروژکتور رشد گیاه 20 وات و سایر لامپ‌های رشد گیاه می‌توانید به مجموعه نوین نور مراجعه کنید. نوین نوریران مجموعه‌ای معتبر در حوزه طراحی مشاوره و تولید تجهیزات نورپردازی است که فعالیت خود را از سال 1392 آغاز نمود و با تجربه بالایی که دارد، می‌تواند بهترین محصولات را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.