نمایش دادن همه 2 نتیجه

نمایش 12 24 36

معرفی انواع منبع تغذیه

امروزه تمام مردم جهان از ابزار و تجهیزات الکترونیکی استفاده می‌کنند. دستگاه‌های الکترونیکی برای فعالیت خود به نیروی برق نیاز دارند. ازاین‌رو می‌توان برق را به دو صورت به دستگاه‌ها رساند. برخی از این دستگاه‌ها به‌طور مستقیم به برق متصل می‌شوند و برخی برای تأمین انرژی، حاوی منبع تغذیه (Power Supply) هستند.

پاور ساپلای، انرژی الکتریکی مصرف‌کننده‌ها را تأمین می‌کند. شاید برای شما این سؤال به وجود آید که این منابع، انرژی خود را از چه طریقی به دست می‌آورند.  این منابع، انرژی مورد نیاز خود را از مولدهای انرژی الکتریکی دریافت کرده و جریان را به ولتاژ و همچنین جریان را به فرکانس تبدیل می‌کند. خرید منبع تغذیه و استفاده از آن به فرایندهای الکترونیکی کمک‌ شایانی می‌کند.

پاورساپلای‌ها دارای یک ورودی برای دریافت جریان الکتریکی از مولد و یک یا چند خروجی جهت انتقال جریان به بار یا همان مصرف‌کننده هستند. از جنبه‌های گوناگون، این منابع دارای دسته‌بندی‌های مختلفی هستند؛ به‌طور مثال از لحاظ شکل ظاهری به پاور ساپلای بدون قاب، پاور ساپلای مجتمع، آداپتور یا پاور ساپلای خارجی تقسیم می‌شوند. قیمت منبع تغذیه باتوجه‌به مواردی همچون ولت و آمپر آن تعیین می‌شود. به‌طوری‌که قیمت منبع تغذیه 24 ولت با 12 ولت تفاوت دارد.

انواع منبع تغذیه

همان‌طور که اشاره شد Power Supply دارای انواع گوناگونی است. هر یک از این مدل‌ها مزایا و کاربردهای گوناگونی دارند و برای فرایندهای مختلفی مورداستفاده قرار می‌گیرند. مهمترین نوع دسته‌بندی پاور ساپلای به شرح زیر است؛

مدل DC

این منبع، ولتاژ DC را به بار اتصال می‌دهد. Power Supply در این مدل، انرژی خود را از منبع DC و یا AC به دست می‌آورد. در میان انواع تجهیزات الکترونیکی، برخی از آن‌ها به منبعی با ولتاژ و جریان بالا برای تغذیه نیاز دارند. باتوجه‌به این موضوع ولتاژ AC پس از طی‌ کردن فرایندهایی به DC تبدیل می‌شود.

سوئیچینگ

منابع SMPS یا همان سوئیچینگ‌ها در دستگاه‌هایی همچون تلویزیون، تقویت‌کننده‌های توان، کامپیوتر و درایو موتورهای DC به کار برده می‌شوند. این منابع موجب کاهش اندازه و وزن، تولید گرما و مصرف توان مدار می‌شوند. یکی از بهترین مزیت‌های این منابع، بازدهی بهتر در برابر رگولاتورهای خطی استاندارد بوده و به همین دلیل مورد استقبال واقع شده‌اند.

مدل UPS

به این مدل، منبع تغذیه بدون وقفه نیز می‌گویند که توان بار بدون وقفه را تأمین می‌کند. سیستم UPS را میان مصرف‌کننده و برق شهری قرار می‌دهند. این سیستم موجب تنظیم و تثبیت برق شبکه شده و مانع بروز اختلال‌های شبکه و نفوذ نویز می‌شود.

ولتاژ بالا و جریان بالا

پاور ساپلای ولتاژ بالا، دستگاهی با خروجی صدها و هزاران ولت است که جهت پیشگیری از خراب‌ شدن عایق، ایجاد قوس و تماس انسان با اتصالات به‌طور تصادفی و مخاطره‌آمیز، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل دیگر، پاور ساپلای جریان بالا است که برای جریان‌هایی با آمپرهای بالای 20 همچون جوشکار به کار می‌رود.

شما عزیزان می‌توانید برای خرید انواع پاور ساپلار همچون خرید منبع تغذیه 12 ولت و اطلاع از قیمت‌های آن‌ها همچون قیمت پاور ساپلای 24 ولت می‌توانید به مجموعه نوین نوریران مراجعه کنید.