ریسه شلنگی

ریسه شلنگی چیست؟انواع شلنگ نوری (ریسه رنگی)

light hose

ریسه شلنگی چیست؟

به‌طورکلی تجهیزات نورپردازی از نظر کارایی، به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول تجهیزاتی است که تنها برای روشنایی محیط به کار می‌روند و دسته دوم تجهیزاتی است که جهت زیباسازی و تزیین فضاهای خاص، مورداستفاده قرار می‌گیرند. یکی از ساده‌ترین و درعین‌حال زیباترین ابزارهای طراحی نوری و نورپردازی نمای ساختمان که می‌تواند زیبایی محیط را تحت‌تأثیر قرار دهد، شلنگ نوری (ریسه رنگی) است که با نام ریسه شلنگی هم شناخته می‌شود.

light hose

انواع شلنگ نوری (ریسه رنگی) کدام است؟

اولین و قدیمی‌ترین نوع ریسه شلنگی، مربوط به ریسه‌ای است که از چندین سرپیچ تشکیل شده است. می‌توان لامپ‌های معمولی را به این ریسه وصل کرد که همین امر موجب می‌شود ریسه نور نسبتاً زیادی از خود ساطع کند و محیط را کاملاً روشن کند. همچنین برای زیبایی این ریسه، حباب‌های رنگی (از جنس پلاستیک) برای هر سرپیچ در نظر گرفته شده است. این نوع ریسه‌ها امروزه چندان مورداستفاده قرار نمی‌گیرند.

دسته بعدی از شلنگ نوری (ریسه رنگی) شامل ریسه‌هایی می‌شود که از تعداد زیادی لامپ کوچک که روی برد قرار گرفته‌اند، تشکیل می‌شوند. لامپ‌های این ریسه معمولاً ال‌ای‌دی و اس‌ام‌دی هستند که هر یک ویژگی‌های خاصی دارند. به طور مثال ریسه‌های اس‌ام‌دی از نظر مصرف انرژی بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. در مقابل، ریسه‌های ال‌ای‌دی نورهای رنگی بسیار گسترده‌ای از خود تولید می‌کنند. این ریسه‌ها دارای ریموت بوده و می‌توان رنگ و روشنایی آنها را تنظیم کرد.

دسته آخر شلنگ نوری نیز مربوط به ریسه‌های فلکسی است. این نوع از ریسه‌ها، نور را به صورت یکنواخت پخش می‌کنند. به بیان دیگر مانند دو دسته قبلی که بررسی کردیم، نور نقطه‌ای ندارند و تمام قسمت‌های آن به یک اندازه، از خود نور ساطع می‌کنند. کاربرد دسته اول، تنها محدود به نورپردازی مراسمات و جشن‌ها است. دسته دوم و سوم کاربردهای بسیار وسیعی در نورپردازی نما و دکوراسیون داخلی ساختمان دارند و برخی از آن‌ها در دسته چراغ نما و ساختمان قرار می‌گیرند.

خرید ریسه شلنگی ارزان و قیمت انواع چراغ نمای ساختمان

شلنگ نوری (ریسه رنگی) یکی از بهترین تجهیزات برای نورپردازی نمای ساختمان محسوب می‌شود. قیمت چراغ نما و همچنین قیمت ریسه شلنگی، به عوامل متعددی همچون برند تولیدکننده و نوع منبع نور آن بستگی دارد. اگر به دنبال خرید ریسه مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت هستید، می‌توانید به بررسی قیمت ریسه شلنگی مودی و قیمت ریسه شلنگی لوپ لایت بپردازید. البته خرید و قیمت ریسه شلنگی نویگیت و خرید ریسه شلنگی گلنور نیز می‌تواند ایده مناسبی برای شما باشد.

برای خرید شلنگ نوری (ریسه رنگی) می‌توانید از طریق مجموعه نوین نور اقدام نمایید. این مجموعه سال‌هاست که تجربه فروش و تولید تجهیزات نورپردازی، از جمله  چراغ نما وساختمان را دارد. همچنین قیمت ریسه تزیئنی موجود در فروشگاه نوین نوریران بسیار مناسب بوده و شما می‌تواند با صرف کمترین هزینه، باکیفیت‌ترین تجهیزات نورپردازی را تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *